Maja Włoszczowska, za kierownicą Forda Explorera wyrusza w Polskę – odc. 1

13.07.2022

Wraz z Mają Włoszczowską — utytułowaną polską kolarką górską, zapraszamy na pierwszy odcinek zupełnie nowego cyklu #MajaExplorer. #MajaExplorer to sześcioodcinkowy serial wyprodukowany przez Ford Polska.

W roli głównej występuje Maja Włoszczowska, która za kierownicą Forda Explorera wyrusza w Polskę w poszukiwaniu najlepszych miejsc do jazdy na różnego typu rowerach. Zgodnie z duchem Explorera, Maja odkrywa ciekawe zakątki naszego kraju, spotka się z niezwykłymi ludźmi, opowiada o różnych odmianach kolarstwa i promuje sportowy styl życia.

W tym odcinku odwiedzamy rodzinne strony naszej mistrzyni — Jelenią Górę i okolice. To tutaj zaczęła się jej przygoda z rowerem górskim. Maja Włoszczowska przygotowała dla Was dwie trasy. Pierwsza jest łagodniejsza, nie za długa, przebiegająca przez całą Dolinę Pałaców i Ogrodów. Druga jest bardziej ambitna, dla kolarzy górskich.

– Skończyłam właśnie swoją ponad dwudziestoletnią karierę zawodowego sportowca. Nie rezygnuję jednak z roweru i aktywnego trybu życia, ale miejsce morderczych treningów wypełnię teraz nieco inną aktywnością. Już teraz swoją premierą ma pierwszy odcinek z serii “Maja Explorer”. W nim zabiorę widzów w okolice mojej rodzinnej Jeleniej Góry. Tam czeka nas przepiękna trasa turystyczna, a dla bardziej doświadczonych rowerzystów – moja trasa treningowa. Cieszę się, że widzowie poznają rowerową Polskę moimi oczami, a pomoże mi w tym mój nowy Ford Explorer – z pewnością nie będzie mieć ze mną łatwego życia – powiedziała Maja Włoszczowska.

W ramach współpracy Maja otrzymała Forda Explorera w odmianie Platinum oraz w charakterystycznym kolorze Lucid Red. Najnowsze wcielenie Explorera napędzane jest układem hybrydowym typu PHEV. Napęd łączy 3-litrowy silnik benzynowy V6 o mocy 357 KM z silnikiem elektrycznym zapewniającym dodatkowe 100 KM. Łączna moc układu hybrydowego wynosi 457 KM, a moment obrotowy to 825 Nm. Maja zarówno w jeździe na co dzień, jak i przy realizacji odcinków, doceniła nie tylko osiągi i wszechstronność Explorera, ale również fakt, że może pokonać 42 km wyłącznie na napędzie elektrycznym.– Uwielbiam duże auta z amerykańskimi korzeniami. Na co dzień mieszkam w Jeleniej Górze, która jest absolutnie cudownym miejscem, ale ma jeden mały minus. Wszędzie jest daleko. Dlatego, gdy jadę na zawody lub imprezy rowerowe, czekają na mnie co najmniej kilkugodzinne trasy samochodem. Zawsze mam ze sobą dużo sprzętu – rowery, narzędzia, zapasowe części, walizki. Podróż samolotem jest w takim przypadku mocno utrudniona, dlatego pojemne i wygodne auto jest rozwiązaniem idealnym dla mnie. Amerykańskie SUV-y były od zawsze moim marzeniem i to marzenie dzisiaj się spełniło – powiedziała Maja Włoszczowska.

Ford Explorer idealnie wpisuje się w oczekiwania Mai nie tylko uwagi na komfort, ale również aspekty praktyczne. To 7-miejscowy SUV, który po złożeniu wszystkich siedzeń oferuje imponującą przestrzeń bagażową o pojemności 2274 litrów. Podróż przez Polskę za kierownicą Forda Explorera z pewnością umilą i ułatwią Mai 12,3-calowy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego, panoramiczny, otwierany dach z roletą przeciwsłoneczną, system kamer 360 stopni, cała gama asystentów bezpieczeństwa oraz 14-głośnikowy system audio Bang&Olufsen.


  • Maja Włoszczowska otrzymuje nowego Forda Explorer
  • FORD EXPLORER PLUG-IN HYBRID

    Ford Explorer to uosobienie luksusu i prestiżu. Perfekcyjnie łączy przestronność wnętrza z mocnym napędem i kompletnym wyposażeniem w standardzie.

    Skontaktuj sięPoznaj samochód


Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje Glob Cars Service Sp.zo.o.

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Glob Cars Service Sp.zo.o.