E-Tourneo Custom. Ford Pro prezentuje w pełni elektryczny pojazd wielofunkcyjny

07.12.2022
 • W pełni elektryczny E-Tourneo Custom opracowany przez Ford Pro reprezentuje nowe standardy uniwersalności, luksusu i wzornictwa, jakie można spotkać w wielofunkcyjnym pojeździe osobowym dysponującym maksymalnie ośmioma miejscami siedzącymi
 • E-Tourneo Custom, to flagowy model Tourneo nowej generacji, zbudowany na nowej platformie poprawiającej osiągi, kulturę jazdy i przestrzeń, co czyni samochód atrakcyjnym zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych
 • Całkowicie elektryczny układ napędowy oferuje zasięg do 370 km i szybkie ładowanie prądem stałym o mocy 125 kW. Oferta Tourneo Custom obejmuje również opcje z układem napędowym PHEV oraz z napędem na wszystkie koła i silnikiem Diesla
 • Pakiet wyposażenia obejmuje swobodną regulację położenia tylnych siedzeń montowanych na szynach, elektrycznie sterowane drzwi boczne, w szczególny sposób pochylaną kierownicę i system audio B&O2, wersja elektryczna zapewnia też zasilanie odbiorników energii elektrycznej o mocy łącznej do 2,3 kW
 • Nowa gama Tourneo Custom będzie produkowana przez Ford Otosan w Kocaeli w Turcji, a dostawy do europejskich klientów planowane są od połowy 2023 roku

Ford Pro przedstawił dzisiaj całkowicie nowy model E-Tourneo Custom – najbardziej zaawansowanego przedstawiciela linii pojazdów wielozadaniowych Tourneo nowej generacji i wyposażonego w zaawansowany, całkowicie elektryczny układ napędowy.1

E-Tourneo Custom wyznacza nowy poziom odniesienia w segmencie pojazdów wielozadaniowych, łącząc nową platformę zaprojektowaną z myślą o maksymalnej wszechstronności i komforcie z wysokowydajnym elektrycznym układem napędowym zasilanym z akumulatora, który może zapewnić zasięg jazdy do 370 km.1

E-Tourneo Custom, jeden z czterech nowych, w pełni elektrycznych modeli Forda Pro, które mają trafić na rynek europejski do 2024 roku, skierowany jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Nowy model, oferujący przestronne wnętrze dla maksymalnie ośmiu osób, wchodzi na rynek z pełnym pakietem wyposażenia premium, m.in. elastycznie regulowanymi tylnymi siedzeniami montowanymi na szynach, drzwiami bocznymi obsługiwanymi bez użycia rąk, systemem audio B&O2, cyfrowymi kartami dostępu, a także panoramicznym szklanym dachem.

Poziom komfortu rośnie jeszcze wyraźniej dzięki doskonałemu dopracowaniu szczegółów i dynamice pojazdu zapewnianej przez konstrukcję pojazdu nowej generacji. Ciszę na pokładzie zapewnia napęd elektryczny, natomiast nowe standardy komfortu jazdy i stabilność, to zasługa udoskonalonej architektury podwozia z niezależnym zawieszeniem tylnym.

„Niezależnie od tego, czy chodzi o aktywne spędzanie czasu na rodzinnej weekendowej wycieczce, czy o przewiezienie „z klasą”, w komforcie szefostwa firmy na lotnisko, w pełni elektryczny układ napędowy E-Tourneo Custom, zaawansowana łączność, najnowocześniejszy design i nowa luksusowa atmosfera sprawiają, że ten samochód, to wybór nie budzący wątpliwości - powiedział Hans Schep, dyrektor generalny, Ford Pro, Europe. „Tourneo zawsze u Forda zapowiadało przestrzeń i wszechstronność, a teraz, w nowej generacji samochodu zwiększamy jego atrakcyjność z myślą o nowej generacji wymagających nabywców pojazdów elektrycznych, którzy poszukują także wyższych osiągów i komfortu.”

W ramach najbardziej wszechstronnej gamy Tourneo Custom w historii, klienci mogą również wybrać całkowicie nową wersję Plug-In Hybrid (PHEV) do zastosowań, w których wymagana jest maksymalna elastyczność.3 Ponadto, nowy model można otrzymać z silnikiem wysokoprężnym Ford EcoBlue najnowszej generacji, dostępnym z nową, bardzo sprawną ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów oraz – po raz pierwszy – inteligentnym systemem napędu na cztery koła.

Wszystkie pojazdy Tourneo Custom nowej generacji są w pełni zintegrowane z platformą oprogramowania i usług połączonych Ford Pro, w tym z rozwiązaniami ładowania „end-to-end”, narzędziami do zarządzania Ford Pro Telematics,4 aplikacją FordPass Pro,5 a także z systemem poprawy dyspozycyjności FORDLiive.

Modele Tourneo Custom z silnikami wysokoprężnymi EcoBlue mają trafiać do klientów od połowy 2023 roku, a następne warianty będą oferowane w dalszej kolejności.

Doskonałe parametry pracy samochodu elektrycznego

E-Tourneo Custom, napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 160 kW i wykorzystujący technologię ogniw akumulatorowych o wysokiej gęstości, zastosowaną w pickupie Ford F-150 Lightning i w jego akumulatorze o użytecznej pojemności 74 kWh, zapewni swoim nabywcom wyjątkowe osiągi i wyjątkową kulturę jazdy. W pełni elektryczny układ napędowy tego wielofunkcyjnego modelu oferuje również możliwość kontroli przyspieszania i hamowania za pomocą jednego pedału, co gwarantuje jeszcze wyższą sprawność energetyczną oraz bardziej relaksujące i komfortowe prowadzenie. 

Pokładowa trójfazowa ładowarka prądu zmiennego o mocy 11 kW jest w stanie w pełni naładować akumulator w czasie krótszym niż osiem godzin, a ładowanie przy użyciu szybkiej ładowarki prądu stałego o mocy 125 kW w zakresie 15-80 procent trwa około 41 minut.6 Profil pracy systemu ładowania E-Tourneo Custom pozwala na szczególnie szybkie ładowanie w jego początkowej fazie, aby umożliwić szybkie uzupełnienie energii w akumulatorze. W testach laboratoryjnych użycie szybkiej ładowarki 125 kW prądu stałego zwiększało zasięg o prawie 38 km w ciągu zaledwie pięciu minut.6

E-Tourneo Custom dysponuje maksymalnym uciągiem przyczepy o masie 2000 kg7 oraz dużą ładownością,8 pomagając właścicielom spędzającym aktywnie czas w plenerze łatwo przewozić przyjaciół, rodzinę i sprzęt sportowy, a przedsiębiorcom sprawnie transportować pracowników, klientów i ich bagaż.

 • Ford Mustang Mach-E
 • fORD Mustang Mach‑E

  Ford Mustang Mach‑E to w pełni elektryczny SUV, inspirowany stylistyką Mustanga. Elegancki, nowoczesny, pełen innowacyjnych technologii, zapewniający zasięg bezemisyjnej jazdy aż do 610 km.

  Mustang Mach-ENapisz do nas


Funkcja Pro Power Onboard pozwala użytkownikom na pełne wykorzystanie potencjału zelektryfikowanych wariantów Tourneo Custom, dostarczając energię elektryczną o mocy do 2,3 kW przez gniazda umieszczone z przodu kabiny, co jest rozwiązaniem wręcz idealnym, gdy trzeba zasilić urządzenia cyfrowe, elektronarzędzia lub sprzęt sportowy i kempingowy w warunkach braku dostępu do sieci elektrycznej. 

Zaprojektowany z myślą o przestrzeni i komforcie, z elastycznym układem siedzeń i luksusowymi funkcjami

Nowy Tourneo Custom został opracowany z myślą o zapewnieniu pasażerom wyższego komfortu i wygody, czemu służą: stylowy wystrój wnętrza, najwyższe standardy wykończenia i jakość materiałów oraz bogate wyposażenie kabiny w funkcje, systemy i rozwiązania klasy premium.

Zoptymalizowana platforma pojazdu pozwoliła wygospodarować dużą przestrzeń w kabinie, niezależnie od tego, czy samochód jest wyposażony w napęd w pełni elektryczny, PHEV czy spalinowy. Samochody ze standardowym i powiększonym rozstawem osi oferują w trzech rzędach siedzeń do ośmiu miejsc w modelu E-Tourneo Custom i maksymalnie dziewięć miejsc w trzech rzędach w Tourneo Custom PHEV i EcoBlue z silnikiem Diesla, co gwarantuje wysokie walory praktyczne w każdej wersji pojazdu. 

Wzbogacone wyposażenie wnętrza wyróżnia się nowym, elastycznym systemem siedzeń, montowanych na prowadnicach w drugim i trzecim rzędzie, co pozwala na podniesienie możliwości adaptacji kabiny do potrzeb przewozu zarówno pasażerów, jak i bagażu. Siedzenia umieszczone na prowadnicach umożliwiają przesuwanie ich do przodu lub do tyłu wzdłuż karbowanych szyn osadzonych w podłodze tylnej części kabiny lub na całkowite wymontowanie siedzeń, zależnie od potrzeb. Trzy fotele w drugim rzędzie można przesuwać niezależnie od siebie, natomiast trzeci rząd siedzeń jest dzielony na podwójny i pojedynczy fotel. 

Nowe fotele są lżejsze niż w poprzednim modelu, a w drugim rzędzie zastosowano zintegrowane pasy bezpieczeństwa, dzięki czemu przemodelowanie układu kabiny, w tym w unikalny w tej klasie sześcioosobowy układ konferencyjny, można uzyskać szybciej i łatwiej. Punkty mocowania fotelików dziecięcych ISOFIX są dostępne na wszystkich trzech fotelach w drugim rzędzie, a także na dwóch zewnętrznych fotelach w trzecim rzędzie.

Luksusowa specyfikacja kabiny obejmuje nowe elementy, dzięki którym nabywcy mogą spersonalizować swój pojazd i wzbogacić wrażenia z podróży, w tym duży szklany dach panoramiczny, który zwiększa poczucie przestrzeni i ilość światła docierającego do pasażerów, z technologią redukcji przenikania ciepła w zakresie podczerwieni, co pomaga utrzymać chłód w kabinie podczas podróży przy silnym nasłonecznieniu. Elektrycznie sterowane przesuwne drzwi boczne są również wyposażone w funkcję bezdotykowej obsługi, dzięki czemu drzwi można otworzyć ruchem stopy obok przedniego koła, co jest bardzo praktyczne, gdy kierowca ma zajęte ręce.

Ford E-Tourneo Custom

Za wysoki komfort i przyjemność z jazdy, w nowym Tourneo Custom odpowiadają również: trójstrefowa elektroniczna klimatyzacja, potężny 14-głośnikowy system nagłośnienia B&O z subwooferem umieszczonym w tylnej części kabiny, wysmakowane oświetlenie wnętrza, bezprzewodowa ładowarka indukcyjna urządzeń mobilnych9 oraz podgrzewane fotele zewnętrzne w drugim rzędzie. 

Ford opracował również innowacyjny nowy system Digital Key, którego dostępność przewidziana jest na 2024 rok, wykorzystujący technologię NFC (Near-Field Communication), która inspirowana jest hotelowymi kartami dostępu, zastępującymi mechaniczne klucze. Umożliwi to właścicielowi noszenie wygodnej, cienkiej, wodoodpornej karty zamiast niezbyt poręcznego pilota podczas uprawiania sportu lub spędzania czasu na świeżym powietrzu, z kolei w firmach ułatwi to korzystanie z samochodu kilku uprawnionym kierowcom.

Nabywcy Tourneo Custom mogą wybierać spośród wielu atrakcyjnych wariantów nowego modelu, w tym przygotowanej dla podróżników serii Active, przyciągającej wzrok serii Sport, a także topowego Titanium X, który oferuje najbogatszą specyfikację spośród wszystkich Tourneo, jakie kiedykolwiek powstały, ze standardowym wyposażeniem obejmującym stylowe 19-calowe aluminiowe felgi i pełne matrycowe oświetlenie LED, a także luksusowe pokrycie siedzeń, wykonane ze skóry syntetycznej Sensico. Każda z tych wersji może być wyposażona w dowolny z dostępnych układów napędowych, aby spełnić szeroki zakres potrzeb klientów Forda.

Większy wybór systemów i funkcji Tourneo Custom łączy się ze znaczną poprawą możliwości i osiągów samochodu. Całkowicie nowa architektura pojazdu zapewnia niższe położenie podłogi, nowy zintegrowany stopień boczny ułatwiający wsiadanie i załadunek, a największe w tej klasie pojazdów otwory przesuwnych drzwi bocznych i przestrzeni bagażowej ułatwiają korzystanie z samochodu. 

Optymalizacja platformy umożliwiła również obniżenie wysokości całkowitej poniżej dwóch metrów dla wielu wariantów samochodu, co pozwala na korzystanie z garaży i parkingów wielopoziomowych, które są często niedostępne dla pojazdów z segmentu Tourneo Custom, miała także wpływ na poprawę sprawności energetycznej i wyrafinowania jazdy dzięki udoskonalonej aerodynamice.

Zarówno kierowca, jak i pasażerowie skorzystają z poprawy reakcji dynamicznych na drodze, wyższego komfortu, lepszego prowadzenia i jakość jazdy, jaką model zawdzięcza całkowicie przeprojektowanemu podwoziu, z nowym systemem niezależnego zawieszenia tylnego, będącego standardem w całej gamie.

Innowacyjny design – wewnątrz i na zewnątrz

Nowy Tourneo Custom wyraźnie zaznacza swoją obecność na drodze dzięki wyrazistej i plastycznej stylistyce, która przypadnie do gustu zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom wysoko ceniącym swój wizerunek. Optyczną pewność siebie samochód zawdzięcza wizualnemu poszerzeniu nadwozia z przodu i z tyłu, dzięki czemu prezentuje się bardziej stabilnie.

Styl przedniej partii samochodu jest dynamiczny, a jednocześnie przyjazny, odzwierciedla potencjał modelu Tourneo. W pełni elektryczny E-Tourneo Custom podkreśla swoją techniczną innowacyjność i sprawność poprzez unikatowe wykończenie przedniego wlotu powietrza, harmonizujące z bardzo charakterystycznym oświetleniem LED o efektownej grafice rozciągającej się na całej szerokości samochodu.

Wyszukane, a zarazem praktyczne wzornictwo znajduje kontynuację wewnątrz pojazdu, a stylowy dwu- lub trzyosobowy przód kabiny reprezentuje znaczący postęp w zakresie techniki i komfortu, dzięki wysokogatunkowym materiałom i czystym, nowocześnie zaprojektowanym powierzchniom.


Na desce rozdzielczej znajduje się ergonomiczny 13-calowy ekran dotykowy z systemem informacji i rozrywki SYNC 4.10 Łączy się on z nowym, cyfrowym zestawem wskaźników, tworząc intuicyjny, skoncentrowany na kierowcy kokpit, z bezprzewodową łącznością w standardach Android Auto i Apple CarPlay w wyposażeniu seryjnym.11

Aby przekonać klientów prowadzących aktywny tryb życia, Tourneo musi sprawdzać się zarówno jako mobilny salon, jak i miejsce pracy, więc Tourneo Custom oferuje taką samą innowacyjną, pochylaną kierownicę, jaką niedawno zaprezentowano w nowym modelu E-Transit Custom. Dzięki tej użytecznej i wyjątkowej w tej klasie pojazdów funkcji, kierownica może być używana jako ergonomiczny uchwyt do laptopów i tabletów lub po złożeniu na płasko, może stać się wygodnym stolikiem.

Podniesienie komfortu i łatwość poruszania się w kabinie były dla twórców modelu priorytetem, dlatego wszystkie wersje samochodu wyposażone są w kierownice ze spłaszczonym dolnym wieńcem typu „squircle”, a taki kształt w połączeniu z dźwignią przekładni automatycznej zamontowaną na kolumnie kierownicy (w pojazdach z automatyczną skrzynią biegów) uwalnia więcej miejsca, jak również ułatwia kierowcy wsiadanie i wysiadanie.

Więcej miejsca z przodu i więcej schowków, to efekt przeniesienia przez inżynierów Forda przedniej poduszki powietrznej pasażera z deski rozdzielczej pod dach. Dzięki temu można przechowywać laptopy lub teczki na dokumenty formatu A4 w zamykanym schowku na desce rozdzielczej, a urządzenia elektroniczne mogą być teraz bezpiecznie montowane bliżej kierowcy za pomocą standardowych mocowań AMPS.

Wybór układów napędowych wychodzący naprzeciw potrzebom klienta

W nowym Tourneo Custom PHEV zastosowano równoległy układ hybrydowy, który dzięki elastyczności wydajnego 2,5-litrowego silnika benzynowego, pracującego w cyklu Atkinsona sprawdza się na długich dystansach, jak również dzięki silnikowi elektrycznemu i akumulatorowi o pojemności 11,8 kWh pozwala na jazdę z zasilaniem w pełni elektrycznym na dystansie ponad 50 km, 1 co z powodzeniem można wykorzystać w miejskich strefach bezemisyjnych.

Obok zelektryfikowanych układów napędowych, Ford będzie również oferował Tourneo Custom z silnikami wysokoprężnymi EcoBlue najnowszej generacji o mocach 136 KM, 150 KM lub 170 KM – w połączeniu z nową, podnoszącą wydajność ośmiostopniową przekładnią automatyczną lub sześciostopniową skrzynią manualną. 

Nowy Tourneo Custom oferuje również opcjonalny napęd na wszystkie koła, dzięki któremu zyska zainteresowanie ceniących sobie poczucie bezpieczeństwa klientów, którzy potrzebują samochodu do pracy w każdych warunkach pogodowych, a także tych, którzy chcą dojechać na kempingi, plaże i w miejsca, do których nie prowadzą asfaltowe drogi. System inteligentnie rozdziela moment obrotowy między osiami za pośrednictwem elektronicznie sterowanego sprzęgła, reagując na utratę przyczepności w czasie krótszym niż 20 milisekund. Jest dostępny w modelach wyposażonych w silnik wysokoprężny EcoBlue o mocy 136 KM lub 170 KM oraz w automatyczną skrzynię biegów. Właściciele, którym zależy na podniesieniu przyczepności, ale preferują manualną skrzynię biegów, mogą wyposażyć się w mechaniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, który jest w ofercie z silnikami wysokoprężnymi EcoBlue o mocy 136 KM i 150 KM.

 • Ford E-Transit
 • Ford E-Transit

  Wyczekiwany w napięciu. Nieznający kompromisów. Pierwszy w historii Forda w pełni elektryczny samochód dostawczy. Poznaj nowego Forda E-Transit!

  E-TransitNapisz do nas


Wszystkie wersje silnikowe dysponują bardzo wysokimi zdolnościami holowniczymi, między innymi masa przyczepy z hamulcem może wynosić do 2500 kg w przypadku modeli z silnikiem Diesla, a nowa, dostępna w opcji funkcja pozwala na ukrycie haka holowniczego, gdy nie jest używany.7

Tourneo Custom wyposażony jest w zestaw najnowszych, zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy. Jest wśród nich wiele funkcji dostępnych w modelu po raz pierwszy, takich jak Adaptacyjny tempomat z funkcją centrowania samochodu na pasie ruchu,12 asystent hamowania awaryjnego podczas cofania, System wspomagający parkowanie Park Assist z system kamer 360 stopni, który zapewnia pełny widok otoczenia wokół pojazdu i ułatwia manewry w przestrzeni miejskiej. 

Kompleksowa obsługa z Fordem Pro

Klienci mogą korzystać z superszybkiej łączności standardowego modemu 5G, który umożliwia przepływ danych niezbędnych do funkcjonowania wygodnych, intuicyjnych usług cyfrowych Ford Pro, dzięki czemu eksploatacja Tourneo Custom jest prosta i ekonomiczna. 

Właściciele mogą więc zarządzać ładowaniem, programować rozruchowe schładzanie lub podgrzewanie akumulatora i kabiny, zdalnie blokować drzwi i monitorować bezpieczeństwo pojazdu, a także odbierać alerty dotyczące stanu technicznego pojazdu za pośrednictwem aplikacji FordPass lub – w przypadku przedsiębiorców – oprogramowania Ford Pro, zwiększającego produktywność. 

Wszyscy właściciele Tourneo Custom, prywatni i komercyjni, mogą również skorzystać ze wsparcia zintegrowanego systemu dyspozycyjności FORDLiive, który wygospodarował już w tym roku 145 000 dni dodatkowej dyspozycyjności pojazdów, które nie odnotowały przestoju w firmach w całej Europie. Bezpłatna usługa ma na celu wykorzystanie danych o stanie technicznym pojazdu, spływających w czasie rzeczywistym, dla ograniczenia liczby awarii, skrócenia czasu napraw i wizyt serwisowych dzięki aktywnym alertom o stanie pojazdów, sprawniejszym dostawom oczekiwanych części zamiennych, a także zdalnej pomocy przydzielonych agentów serwisowych FordLiive i zespołów inżynierów Forda zajmujących się poszczególnymi pojazdami.

Ponad 30 oddzielnych modułów Tourneo Custom może pobierać zdalne aktualizacje oprogramowania Ford Power-Up, dzięki którym można poprawić parametry pojazdu, wprowadzić usprawnienia jakościowe, zaktualizować istniejące systemy oraz dodać zupełnie nowe funkcje i możliwości.

 • Ładowanie Forda
 • Hybrydowe i elektryczne

  Czasy, w których jedynym rozwiązaniem były samochody z silnikami benzynowymi lub wysokoprężnymi dawno minęły. Dziś wybór jest nieporównywalnie większy – Mild Hybrid, Hybrid, Plug-in Hybrid czy pojazdy w pełni elektryczne.

  Hybrydowe i elektryczneNapisz do nas


# # #
1 Oficjalne dane homologacyjne dotyczące zasięgu zostaną podane przed rozpoczęciem sprzedaży. Zgodnie ze Światową Zharmonizowaną Procedurą Badania Pojazdów Lekkich (WLTP). Opublikowany zasięg (przewidywana wartość docelowa wg WLTP) przy w pełni naładowanym akumulatorze – zależy to od serii i konfiguracji montowanego akumulatora. Rzeczywisty zasięg pojazdu może różnić się od deklarowanego w zależności od wielu czynników (warunków pogodowych, stylu jazdy, profilu trasy, stanu technicznego pojazdu i wieku oraz kondycji akumulatora litowo-jonowego).
2 BANG & OLUFSEN© 2021 i B&O© 2021. BANG & OLUFSEN™ oraz B&O™są zastrzeżonymi znakami towarowymi należącymi do Bang & Olufsen Group. Na licencji Harman Becker Automotive Systems Manufacturing Kft. Wszelkie prawa zastrzeżone.
3 Oficjalne dane homologacyjne dotyczące zużycia paliwa i emisji CO2 zostaną podane przed rozpoczęciem sprzedaży. Deklarowane zużycie paliwa/zużycie energii w cyklu WLTP, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi zawartymi w rozporządzeniach europejskich (WE) 715/2007 i (UE) 2017/1151 w aktualnym brzmieniu. Przyjęta obecnie procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów oraz różnych producentów.
4 Ford Pro E-Telematics jest dostępny bezpłatnie przez okres jednego roku od daty rozpoczęcia gwarancji, a następnie na zasadach subskrypcji, po uzgodnieniu warunków Ford Smart Mobility. Przekazuje – oprócz stanu technicznego pojazdu – kompleksowy zestaw danych, w tym lokalizację i mapowanie, zachowanie podczas jazdy, zużycie paliwa/energii. System ma możliwość współpracy z pojazdami wielu marek, a poprzez dołączoną aplikację dla kierowców umożliwia współpracę z menedżerami floty. Klienci flotowi mogą kontaktować się z Centrum Komunikacji Ford Pro Software pod adresem [email protected], gdzie uzyskają informacje na temat powyższych produktów Ford Telematics. Przesył danych jest uzależniony od skomunikowania z siecią i dostępu do danych pojazdu.
5 Dostępna do pobrania jest aplikacja FordPass Pro, kompatybilna z wybranymi systemami operacyjnymi smartfonów. Transfer wiadomości i danych może być obciążony dodatkowymi opłatami.
6 Czas ładowania podano w oparciu o symulacje komputerowe wykonane przez producenta. Szybkość (prąd) ładowania spada, gdy poziom naładowania akumulatora zbliża się do 100% Wyniki uzyskiwane przez użytkowników mogą różnić się od podanych wielkości, zależnie od czasu ładowania prądem szczytowym i poziomu naładowania akumulatora.
7 Maksymalna zdolność holowania zależy od liczby przewożonych pasażerów, obciążenia w przestrzeni bagażowej, a także od zamontowanych akcesoriów i konfiguracji pojazdu.
8 Dopuszczalna ładowność może się różnić w ramach gamy modelowej, w zależności od akcesoriów i konfiguracji pojazdu. Informacje na temat ładowności danego pojazdu znajdują się na etykiecie na ramie otworu drzwiowego.
9 Opcjonalne ładowanie bezprzewodowe Qi może nie być kompatybilne ze wszystkimi modelami telefonów.
10 Nie prowadź samochodu, gdy jesteś zdekoncentrowany oraz podczas korzystania z urządzeń mobilnych. W miarę możliwości korzystaj z systemów sterowania głosem. Niektóre systemy mogą nie być dostępne, kiedy pojazd znajduje się w ruchu. Nie wszystkie systemy są kompatybilne ze wszystkimi telefonami.
11 Wymaga telefonu z aktywną usługą transmisji danych i kompatybilnym oprogramowaniem.  SYNC 4 nie kontroluje produktów innych firm podczas użytkowania. Firmy zewnętrzne ponoszą wyłączną odpowiedzialność za funkcjonalność swoich aplikacji.
12 Systemy asystenckie wspomagające kierowcę są uzupełnieniem jego uwagi, ale nie zastępują oceny sytuacji i konieczności kontrolowania pojazdu przez kierowcę. Mimo ich wsparcia należy zachować zasady bezpieczeństwa na drodze. Szczegółowe informacje i ograniczenia zamieszczono w instrukcji obsługi.


Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje Glob Cars Service Sp.zo.o.

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Glob Cars Service Sp.zo.o.