Ford Technologie

Ford Technologie

Innowacje

Innowacje są częścią DNA firmy Ford.

Każdy nasz samochód jest zaprojektowany z myślą o jego użytkownikach i wyposażony w wiele praktycznych rozwiązań i innowacyjnych technologii ułatwiających podróżowanie, podnoszących komfort, wspomagających bezpieczeństwo czy poprawiających ekonomikę jazdy. Należą do nich między innymi system rozpoznawania znaków drogowych, SYNC 3 z funkcją obsługi głosowej, silniki EcoBoost, jak również FordPass Connect - klucz do inteligentnej mobilności.

Podróżując Fordem, masz pewność, że towarzyszą Ci technologie, które zapewniają Tobie i Twoim pasażerom maksymalny komfort i bezpieczeństwo jazdy.


Komfort prowadzenia •                                                                    
  Kamera parkowania z przodu z szerokim kątem widzenia Ford Weitwinkel Frontkamera


  Miej oko na wszystko.

  Niewielka kamera umieszczona z przodu pojazdu zapewnia widok obejmujący przód pojazdu oraz boki z lewej i prawej strony pozwalając dostrzec inne pojazdy, rowerzystów lub pieszych . Obraz wyświetlany jest na wielofunkcyjnym ekranie. Jest to funkcja szczególnie przydatna na skrzyżowaniach oraz podczas wyjeżdżania przodem z miejsc parkingowych o ograniczonej widoczności.

 •                                                                    


  Bezstresowe parkowanie i wyjeżdżanie z miejsca parkingowego

  Active Park Assist ułatwia zaparkowanie równoległe lub prostopadłe do drogi. Po włączeniu układ automatycznie steruje kierownicą, podczas gdy kierowca operuje pedałami i skrzynią biegów. System potrafi także wyprowadzić pojazd z miejsca parkowania równoległego.

 •                                                                    


  Łatwiejsze cofanie dzięki wbudowanej kamerze

  Słupki, kosze na śmieci czy murki nie są już problemem – na wyświetlaczu umieszczonym w centralnej części deski rozdzielczej kamera cofania pokaże wszystko to, co znajduje się za samochodem. System wyświetla także wirtualne linie, które wskazują tor jazdy samochodu przy aktualnym kącie skrętu kierownicy.

 •                                                                    


  Dodatkowa pomoc przy cofaniu

  Funkcja Cross Traffic Alert ostrzega o pojazdach nadjeżdżających z prawej lub lewej strony podczas manewru wyjazdu tyłem z miejsca parkingowego. Wykorzystuje do tego dyskretne diody umieszczone w lusterkach bocznych. Technologia ta wchodzi w skład systemu monitorowania martwego pola widzenia w lusterkach (BLIS).

 •                                                                    


  Dzięki SYNC 3 zawsze znajdziesz najlepszą drogę do celu – nieważne, czy korzystasz z nawigacji pokładowej Twojego samochodu, czy aplikacji na smartfona.

 •                                                                    


  Łącz się z szeregiem funkcji zdalnych za pomocą aplikacji FordPass. Sparuj aplikację FordPass zainstalowaną na smartfonie z FordPass Connect, aby móc korzystać z jeszcze większej ilości innowacyjnych funkcji. Ta rewolucyjna technologia pozwoli Ci np. zdalnie zamykać i otwierać drzwi samochodu, monitorować poziom paliwa, przebieg i ciśnienie powietrza w oponach za pomocą telefonu, korzystać z funkcji geolokalizacji samochodu, możesz też otrzymywać informacje na temat stanu technicznego auta i usługach serwisowych.

  Dzięki nam zawsze będziesz na bieżąco.

  Doradcy FordPass udzielą wskazówek dotyczących mobilności zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. 

  • Zapoznaj się z naszymi poradami/ wskazówkami/ informacjami na platformie AskFord.
  • Skorzystaj z dostępnej opcji czatu, aby otrzymać szybką odpowiedź.
  • Wystarczy jedno kliknięcie, aby porozmawiać bezpośrednio z jednym z naszych doradców.
  • Pobierz aplikację na smartfona

 •                                                                    


  Dzięki FordPass Connect masz dostęp do:

  1. Funkcji Live Traffic

  Zawsze aktualnych informacji drogowych. Co 30 sekund aktualne informacje o stanie natężenia ruchu drogowego przesyłane są bezpośrednio do Twojego systemu nawigacji SYNC 3. To nasz najbardziej precyzyjny i aktualny system nawigacji, obejmujący informacje o natężeniu ruchu na wszystkich drogach, nie tylko na głównych trasach. Technologia ta modyfikuje zalecaną trasę podróży, zależnie od warunków panujących na drodze. W efekcie docierasz na miejsce bez stresu i na czas.

  2. Bezproblemowej łączności

  Znajdujący się w pojeździe hotspot wi-fi oferuje łączność o szybkości do 4G LTE2 sprawia, że nie musisz już wykorzystywać cennego limitu danych na smartfonie, aby pozostać online. Możesz podłączyć do hotspotu nawet dziesięć urządzeń. Pobieraj swoje ulubione serwisy streamingowe i ciesz się podróżą wraz ze wszystkimi pasażerami swojego pojazdu, tymi starszymi i tymi najmłodszymi. FordPass Connect obejmuje bezpłatny transfer danych przez okres testowy. Po upływie tego okresu możesz zakupić u operatora Polkomtel (PLUS) pakiety danych na dzień, miesiąc lub nawet rok.

  3. Możliwości łączenie się z szeregiem funkcji zdalnych za pomocą aplikacji FordPass tj: 

  • Zdalne zamykanie i otwieranie pojazdu 

  Za pośrednictwem aplikacji FordPass możesz zdalnie zamykać i otwierać pojazd. Dzięki tej prostej funkcji nie musisz już biec z powrotem do pojazdu, aby upewnić się czy pojazd jest zamknięty. Za pośrednictwem aplikacji możesz odblokować drzwi swojego pojazdu osobom trzecim np. koledze, aby zabrał z pojazdu zostawione tam dokumenty bez spotykania się z nimi osobiście.

  • Nigdy już nie zapomnisz, gdzie zaparkowałeś (-aś) 

  Bez problemu znajdziesz drogę powrotną do swojego auta zaparkowanego w nieznanym miejscu, mieście lub gdy zwyczajnie zapomniałeś (-aś), na którym parkingu go zostawiłeś (-aś). Mapa w aplikacji FordPass wskaże dokładne lokalizację pojazdu.

  • Upewnij się, że samochód jest gotowy do drogi 

  Funkcja "informacje o pojeździe" umożliwi sprawdzenie poziomu paliwa, ciśnienia w oponach oraz stanu licznika, jeszcze zanim wsiądziesz za kierownicę i ruszysz w drogę. Wystarczy uruchomić aplikację FordPass, aby upewnić się, że samochód jest gotowy do podróży.

  • Uruchom silnik z dowolnego miejsca, w którym się znajdujesz 

  Jeśli Twój pojazd jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów, możesz go uruchomić zdalnie. Dzięki takiej funkcji samochód będzie na Ciebie czekał gotowy do drogi, odmrożony i przyjemnie ogrzany zimową porą lub chłodny latem. Funkcja ta automatyczne blokuje drzwi, gdy silnik jest włączony.

  • Powiadomienia o stanie pojazdu 

  Otrzymuj powiadomienia o stanie pojazdu bezpośrednio na smartfona. Aplikacja FordPass spośród wielu przydatnych funkcji może także sygnalizować konieczność wymiany oleju w samochodzie, przepalonej żarówki, a nawet informować o przegrzewaniu się silnika. Powiadomienie dokładnie wskaże zaistniały problem, a w dodatku poda zalecane czynności, które należałoby wykonać. Za pośrednictwem aplikacji możesz ponadto wezwać pomoc drogową lub umówić online wizytę w serwisie.

 •                                                                    


  Bez względu na to czy masz jeden samochód, czy pięć samochodów firmowych, FordPass Pro zapewni Ci narzędzia, z którymi łatwiej zadbasz o ich stan techniczny, bezpieczeństwo i bezawaryjność.

  1. Stała łączność z Twoimi firmowymi autami

  BEZPIECZEŃSTWO 

  •  Tryb ochrony
  •  Zdalna blokada drzwi
  •  Lokalizacja pojazdu w czasie rzeczywistym
  •  Funkcje bezpieczeństwa w aplikacji FordPass Pro są gwarancją spokoju

  2. Ochrona pojazdu

  Oto rozwiązanie, które wspiera system alarmowy pojazdu. Tryb ochrony wysyła specjalne powiadomienia na telefon w momencie wykrycia próby otworzenia pojazdu za pomocą skradzionego lub podrobionego kluczyka.

  SPRAWDŹ STATUS ZAMKNIĘCIA POJAZDU 

  Zamknięty czy nie zamknięty? Oto jest pytanie… które często zadają sobie kierowcy. Dzięki funkcji Live Lock w aplikacji FordPass Pro szybko sprawdzisz, czy wszystkie drzwi są zablokowane, a jeśli będzie taka potrzeba, zamkniesz je zdalnie za pomocą Twojego smartfona.

  MONITORUJ LOKALIZACJĘ I STAN SWOICH POJAZDÓW 

  Czy Twoje pojazdy są tam, gdzie być powinny? Korzystając z aplikacji FordPass Pro, nie będziesz mieć już wątpliwości. Sprawdzaj położenie pojazdów w ciągu dnia lub w drodze do domu, obserwując ich ostanie, zapisane lokalizacje. Wszystkie pojazdy są oznaczone na jednej mapie. Kończąc dzień pracy będziesz mieć pewność, że Twoje samochody są bezpieczne i znajdują się we właściwym, docelowym miejscu.

  ZARZĄDZAJ DOSTĘPEM DO POJAZDÓW 

  Funkcja zdalnej strefowej blokady zamków pozwala na oddzielne sterowanie zamkami w drzwiach kabiny i bagażnika. Efekt? Możesz pracownikowi otworzyć bagażnik, nie otwierając kabiny lub odwrotnie.

  WYDAJNOŚĆ 

  Szereg inteligentnych narzędzi aplikacji FordPass Pro i funkcji zwiększających wydajność pozwoli Ci jak najefektywniej wykorzystać swoje firmowe pojazdy

 •                                                                            
  Ford SYNC 3 z funkcją Wzywania pomocy


  Ford SYNC 3 z obsługą głosową w języku polskim i 8’’ ekranem dotykowym sprawia, że podróż Twoim Fordem staje się prawdziwą przyjemnością. System nowej generacji umożliwia sterowanie wieloma funkcjami samochodu począwszy od klimatyzacji po opcjonalny system nawigacji satelitarnej. Dzięki niemu można też obsługiwać połączenia telefoniczne sparowanego telefonu oraz widomości SMS – wszystko za pomocą prostych komend głosowych w języku polskim. 8’’ ekran dotykowy umożliwia obsługę wybranych aplikacji w Twoim smartfonie, włącznie z Apple CarPlay i Android Auto. • Osiągi i wydajność

 •            
 •                           
  Ford EcoBoostFord EcoBoost


  Podkręć osiągi swojego auta, oszczędzaj paliwo i bądź ekologiczny!

  Zaawansowana konstrukcja jednostek EcoBoost pozwala im maksymalnie wykorzystać potencjał każdej kropli paliwa, minimalizując przy tym spalanie i emisję CO2.

  Bezpośredni wtrysk pomaga silnikom EcoBoost rozwijać imponujące osiągi. Precyzyjnie odmierzona dawka paliwa jest wtryskiwana bezpośrednio do komory spalania. To nowatorskie i efektywne podejście do wykorzystania paliwa oznacza, że jednostki EcoBoost są zdolne do pracy w trybie Lean-Burn, w którym do jazdy wystarcza minimalna ilość paliwa. W silniku 1.0 l EcoBoost zastosowano turbosprężarkę niskiej bezwładności, co pozwala na szybką reakcję na naciśnięcie pedału gazu nawet przy niskich obrotach silnika. Dzięki temu turbosprężarka, której wirnik obraca się z prędkością nawet 248 000 obr/min, może dodawać silnikowi mocy w całym zakresie jego prędkości obrotowych. Dzięki połączeniu pracy turbosprężarki z precyzyjnym, bezpośrednim wtryskiem paliwa i układem zmiennych faz rozrządu, silnik 1.0 l EcoBoost zapewnia niskie zużycie paliwa bez negatywnego wpływu na osiągi.

 •                                                                            


  Mniejsze zużycie paliwa dzięki systemowi Auto-Start-Stop.

  Gdy samochód stoi w miejscu (np. przed sygnalizacją świetlną lub w korku), system Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna dostarczana jest do wszystkich używanych elementów wyposażenia (klimatyzacja, radio, Ford SYNC, elektryczne szyby czy reflektory), ale samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa. Żeby uruchomić ponownie silnik, wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła (skrzynia manualna) lub pedał gazu (skrzynia automatyczna). Oszczędność paliwa wynikająca z działania systemu Auto-Start-Stop jest najbardziej zauważalna w ruchu miejskim.

 •                                                                            
  Samochody hybrydowe i elektryczneSamochody hybrydowe i elektryczne


  Niższe koszty eksploatacyjne. Niższy poziom emisji. Daleki zasięg. Poznaj naszą gamę samochodów przyszłości.

 •                                                                            


  Auto High Beam. Lepsza widoczność bez oślepiania innych kierowców

  Inteligentny system oświetlenia (Auto High Beam) służy bezcenną pomocą podczas jazdy w nocy. Po wykryciu pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka lub jadących z przodu, system automatycznie zmienia światła drogowe na mijania, aby nikogo nie oślepić. Następnie, gdy droga znów jest pusta, system powraca do świateł długich, zapewniając maksymalną widoczność. Inteligentny system oświetlenia dostępny jest jako opcja z systemem utrzymywania pojazdu na pasie ruchu. Reflektory adaptacjne Ford Dynamic LED to nie tylko wzór nowoczesnego designu. To również inteligentny system, który dba o bezpieczeństwo podróży. Diody LED tworzą precyzyjny i jasny strumień światła doskonale oświetlający drogę przed samochodem i podążający za jego torem jazdy. Układ reflektorów adaptacyjnych wykrywa zmiany w warunkach drogowych i dostosowuje wiązkę światła zapewniając optymalne oświetlenie drogi. Z kolei system dynamicznego doświetlania zakrętów pomaga szybciej dostrzec słabo widoczne obiekty podczas pokonywanie łuku na drodze.  Funkcja Glare Free High Beam samoczynnie zmienia światła drogowe na mijania i odwrotnie w zależności od natężenia ruchu na drodze. Pozwala to uniknąć przypadkowego oślepienia innych kierowców i zapewnia doskonałą widoczność w zmieniających się warunkach.

 •                                                                            


  Adaptacyjny tempomat to system kontroli prędkości, który monitoruje drogę przed samochodem. Adaptive Cruise Control pozwala wybrać i utrzymywać prędkość (od 25 do 180 km na godzinę) z jaką chce jechać kierowca, a gdy wykryje pojazd znajdujący się przed Twoim samochodem, zwolni lub zahamuje, by zapewnić odpowiednią odległość między pojazdami. Gdy droga znów będzie pusta, system przywróci ustawioną prędkość.

 •                                                                            


  Pomaga uniknąć kolizji przy niskich prędkościach.

  Nowatorski system zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach (ACS) pozwala na zredukowanie siły uderzenia lub całkowite uniknięcie kolizji podczas jazdy w korkach ulicznych i z niską prędkością (do 50 km/h). Jeśli system wykryje, że samochód przez Tobą nagle się zatrzymał, automatycznie włącza hamulce.

 •                                                                            


  System rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition) automatycznie odczytuje stałe i tymczasowe znaki drogowe z ograniczeniem prędkości lub zakazem wyprzedzania. Symbol rozpoznanego znaku wyświetlany jest na desce rozdzielczej, zmieniając się za każdym razem wraz z nowym ograniczeniem.

  Active City Stop
 •                                                                            
  Inteligentny system bezpieczeństwa (IPS)


  Inteligentny system bezpieczeństwa (IPS)

  Zaawansowany, inteligentny system bezpieczeństwa (IPS) koordynuje układy dbające o ochronę kierowcy i jego pasażerów, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa wszystkim osobom podróżującym wewnątrz samochodu. Z kolei wytrzymała konstrukcja nadwozia z ultrasztywną klatką przedziału pasażerskiego i strefami kontrolowanego zgniotu oraz zaawansowane technologie foteli i pasów bezpieczeństwa zmniejszają ryzyko obrażeń w razie wypadku. • Bezpieczeństwo

 •                                                                            


  Pewne prowadzenie pomimo trudnych warunków drogowych.

  Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) nieprzerwanie monitoruje ruch pojazdu i wyczuwa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy, dokonując automatycznej korekty pozycji samochodu na drodze poprzez kontrolę prędkości każdego koła. Wspólnie z systemem ABS pomaga on kierowcy w odzyskaniu panowania nad samochodem oraz skróceniu drogi hamowania w sytuacjach awaryjnych.

 •                                                                            


  Dodatkowa pomoc przy hamowaniu awaryjnym

  Układ wspomagania hamowania awaryjnego to kolejne rozwiązanie pomagające kierowcy w skuteczniejszym hamowaniu w sytuacjach awaryjnych. Rozpoznając siłę nacisku na hamulec, system automatycznie zwiększa ją w razie potrzeby.

 •                                                                            


  System, który może zmniejszyć siłę kolizji lub pozwolić uniknąć zderzenia

  Nowatorski system zapobiegający kolizjom Pre-Collision Assist pozwala na zredukowanie siły zderzenia lub całkowite uniknięcie kolizji podczas jazdy w korkach ulicznych i z niską prędkością. Jeśli system wykryje, że samochód przez Tobą nagle się zatrzymał, automatycznie włącza hamulce.

 •                                                                            
  System monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS)


  Ostrzeganie o spadku ciśnienia w oponach

  System pomiaru ciśnienia – wygoda, komfort i bezpieczeństwo. Gdy tylko w jednej z opon zacznie spadać ciśnienie, kierowca zostanie o tym natychmiast poinformowany za pomocą kontrolki na desce rozdzielczej. Pozwala to na wczesną reakcję i szybkie rozwiązanie tego niebezpiecznego problemu.

 •                                                                            


  Pomaga uniknąć kolizji przy niskich prędkościach

  Nowatorski system zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach (ACS) pozwala na zredukowanie siły uderzenia lub całkowite uniknięcie kolizji podczas jazdy w korkach ulicznych i z niską prędkością (do 50 km/h). Jeśli system wykryje, że samochód przez Tobą nagle się zatrzymał, automatycznie włącza hamulce.

 •                                                                            


  System ostrzegający kierowcę o zmęczeniu.

  Driver Alert to system, który kontroluje poziom zmęczenia kierowcy i ostrzega, jeśli na podstawie analizy stylu jazdy wykryje spadek koncentracji prowadzącego pojazd. W zestawie wskaźników pojawi się wówczas ikona ostrzegawcza sugerująca przerwę na odpoczynek.

 •                                                                            


  Forward alert - system ostrzegania kierowcy przed nadmiernym zbliżeniem się do pojazdu jadącego z przodu.

 •                                                                            


  System kontroli prędkości, który monitoruje drogę przed samochodem.

  Inteligentny tempomat Adaptive Cruise Control pozwala kierowcy na utrzymywanie stałej prędkości samochodu. W momencie wykrycia przez czujnik radarowy innego pojazdu z przodu, system zmniejsza prędkość, aby zachować bezpieczny, wcześniej ustalony odstęp. Gdy droga znów będzie pusta, system przywróci ustawioną prędkość.

 •                                                                            


  Zaawansowany system pomagający utrzymać pojazd na pasie ruchu

  Wystarczy chwila nieuwagi, by zjechać ze swojego pasa ruchu, co może mieć poważne konsekwencje. Korzystając z umieszczonej z przodu pojazdu kamery, system monitoruje drogę przed autem i rozpoznaje, że pojazd zbliża się do oznaczeń pasa przy wyłączonym kierunkowskazie. W przypadku wykrycia niezamierzonego zjechania z pasa ruchu ostrzega o tym kierowcę poprzez wywołanie drgań na kierownicy. W przypadku braku reakcji system spowoduje, że kierowca odczuje na kierownicy siłę układu wspomagania, kierującą pojazd na właściwy pas ruchu. Działanie systemu można pominąć, kontynuując manewr w zaplanowany sposób. Technologia Lane Keeping Aid przechodzi automatycznie w stan uśpienia, gdy prędkość spada poniżej 65 km/h. Można ją również wyłączyć ręcznie.


 • Funkcjonalność


 •                                                                            


  Bezkluczykowy system otwierania drzwi i uruchamiania silnika

  Bezkluczykowy system Ford KeyFree pozwala otwierać i zamykać drzwi samochodu bez wyciągania kluczyka z kieszeni czy torebki. Rozwiązanie to znakomicie sprawdza się, gdy mamy zajęte ręce (np. zakupami). Po zajęciu miejsca za kierownicą, aby uruchomić silnik wystarczy tylko nacisnąć na sprzęgło i wcisnąć przycisk rozrusznika.

 •                                                                            


  Szybkie oczyszczanie przedniej szyby

  Walka z lodem, śniegiem czy mgłą na przedniej szybie to przeszłość. Wystarczy nacisnąć guzik, a niewidoczne elementy grzewcze w kilka sekund oczyszczą ja za Ciebie.

  Podgrzewana przednia szyba „Quickclear”
 •                                                                            


  Szybka konfiguracja przestrzeni pasażerskiej

  Konfiguracja foteli w Fordzie Galaxy jest niezwykle łatwa. Innowacyjny system EasyFold pozwala aranżować wnętrze w zależności od potrzeb. W tylnej części bagażnika umieszczono panel sterowania, który za pomocą jednego przycisku umożliwia składanie wszystkich foteli drugiego rzędu. Nowością w segmencie jest funkcja automatycznego składania i rozkładania foteli trzeciego rzędu (Easy Power Fold), za co również odpowiada ten sam panel sterowania.

 •                                                                            


  Ręce pełne zakupów? Żaden problem. Samochód wykrywa znajdujący się w pobliżu Twój klucz elektroniczny KeyFree, pozwalając Ci otworzyć i zamknąć drzwi bagażnika bez używania rąk. Jak? Wystarczy przesunąć stopą pod tylnym zderzakiem.


Skontaktuj się z nami dzisiaj, aby uzyskać więcej informacji.

Skontaktuj się z namiUmów się na jazdę próbną


Promocje

 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Kuga

  Ford Kuga
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma

  Ford Puma
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  Ford Mustang Mach-E

  Ford Mustang Mach-E
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat
 • Promocja kończy się: 31.08.2023

  SERWIS

  Moc hamowania, na której możesz polegać

  Moc hamowania, na której możesz polegać
 • Pokaż najnowsze promocje Glob Cars Service Sp.zo.o.
Pokaż najnowsze promocje Glob Cars Service Sp.zo.o.

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Glob Cars Service Sp.zo.o.Opinie